16
دسامبر

ترمال بریک(Thermal break) چیست؟

ترمال بریک یا گرمابند، عایقی است که در سمت خارجی چارچوب درب و پنجره ها قرار می‌گیرد و باعث شکست حرارتی شده و بر بازده واقعی انرژی هر پنجره و درب تاثیر به سزایی دارد.آلومینیوم رسانای خوبی در برابر گرما و سرما است و می‌‌تواند گرمای زیادی را از طریق پنجره و درب از دست بدهد، یا به دست آورد.

پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک با کاهش و کنترل انتقال حرارت یک راه حل سبز برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی در منازل هستند. عملکرد عایقی خوب در پنجره‌های ترمال بریک باعث شده است تا این نوع از پنجره‌ها گزینه مناسبی برای بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان‌های تجاری و مسکونی به حساب آیند.

استفاده از آلومینیوم در تکنولوژی ترمال بریک

پنجره‌های ترمال بریک از فناوری‌های پیشرفته‌ای هستند، که برای افزایش بهره‌وری انرژی و عایق کاری نوین در ساختمان ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک، پنجره‌هایی هستند که در ساخت ‌آن‌ها از دو فریم آلومینیومی استفاده شده است. این پنجره‌‌ها دارای یک مانع بین قسمت‍‌های داخلی و خارجی هستند، تا از هدر رفتن انرژی حرارتی از طریق آلومینیوم جلوگیری کنند.

مقاومت بالا و سختی زیاد آلومینیوم باعث شده است، که این فلز به عنوان ماده اولیه در ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار بگیرد. اما رسانا بودن زیاد آلومینیوم ایراد بزرگ این فلز برای استفاده از آن در ساخت درب و پنجره‌های آلومینیومی به حساب می‌آید

اما این مشکل چگونه حل می شود؟

خود آلومینیوم به تنهایی عایق سرما و گرما نیست، ولی زمانی که تیغه پلی‌آمید تقویت شده بین پروفیل های آلومینیومی داخلی و خارجی نصب میشود ، ارتباط جداره بیرونی با جداره داخلی با یک سد عایق بندی شده در قاب پنجره قطع می‌شود و پروفیل آلومینیوم، تبدیل به عایق سرما و گرما یا همان ترمال بریک می‌شود. به همین صورت پنجره های ترمال بریک طراحی و به بازار عرضه شدند و تا حد زیادی ایراد پنجره‌های آلومینیومی قدیمی را برطرف کردند.

تیغه‌های پلی‌آمید موجود در پروفیل‌های آلومینیومی پنجره‌های دو جداره باعث می‌شود، تا ضریب انتقال حرارت آلومینیوم از ۲۰۳ به کمتر از ۴ کاهش پیدا کند. در واقع پلی‌آمید سبب قطع رسانایی در آلیاژ آلومینیوم می‌شود.

واقعیت سرگرم کننده در پنجره های آلومینیومی این که آنها برای عایق از همان ماده خشک کننده استفاده میکنند که در بسته بندی های کوچک همیشه در کفش های جدید جیب های کت و غیره وجود دارد

مزایای استفاده از پنجره های دو جداره ترمال بریک

پنجره های دوجداره ترمال بریک عایق حرارتی و صوتی عالی

پنجره‌های دوجداره ترمال بریک، حرارت و سر و صدا را تا 80% کمتر از پنجره‌های معمولی آلومینیومی انتقال داده و استفاده از درب و پنجره‌های ترمال بریک باعث ۳۸ درصد کاهش اتلاف انرژی حرارتی در زمستان در مناطق سردسیر ایران، ۳۲ درصد کاهش اتلاف انرژی در تابستان همچنین در مناطق اغلبا گرمسیر، ۲۸ درصد کاهش مصرف انرژی و ۲۰ درصد کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری اولیه تاسیسات و ساختمان می‌شود. همچنین در پنجره‌های دوجداره ترمال بریک یک لایه امنیتی اضافی تعبیه شده است که امنیت داخل ساختمان را تا چند برابر افزایش می‌دهد

بازدارنده شعله و احتراق

پنجره‌های ترمال بریک آلومینیومی در برابر انتقال حرارت و اشتعال بسیار مقاوم هستند.

ماندگار و بادوام هستند

پنجره‌های دوجداره ترمال بریک طول عمر و دوام بالایی دارند و در مدت زمان بیشتری دچار فرسایش و خوردگی می‌شوند، از این رو به هزینه تعمیر و نگهداری کمی دارند.

تکنولوژی به روز و شیوه ساخت‌ پنجره‌های ترمال بریک باعث این موضوع شده است، که این پنجره‌ها برای مناطق زلزله‌خیز کاربردهای فراوانی داشته باشند. پنجره‌های دوجداره ترمال بریک دارای ساختار انعطاف‌پذیر و شکل پذیری هستند و این انعطاف پذیری در قسمت‌های داخلی و خارجی پنجره کاملا نمایان است.

مطابق با هر سلیقه و هر محیطی

ازدیگر مزیت‌های پنجره ترمال بریک میتوان به این نکته اشاره کرد، که قسمت‌های داخلی و خارجی می‌توانند رنگ‌های متفاوتی داشته باشد و با توجه به شرایط خاص پروژه و سلیقه مشتری می‌توان از پنجره با رنگ‌های متنوع استفاده کرد.

در انتها با وجود سایر انواع پنجره‌ها،که همه  آن ها محبوبیت خود را دارند و مورد استفاده قرار می‌گیرند و در شرایط متفاوت هر دو نوع این پنجره‌ها می‌توانند کاربردی و مقرون به صرفه باشند. البته در این شرایط معمولا تصمیم‌گیری برای مشتری کمی سخت و پیچیده است و در این مواقع ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، که با کارشناسان آنیکا وین تماس بگیرید، تا با دریافت مشاوره تخصصی، بتوانید بهترین و به صرفه‌ترین انتخاب را داشته باشید.