درب و پنجره دو جداره کشویی UPVC

پنجره دوجداره کشویی یکی ازمدل های پنجرهUPVC و آلومینیومی است، که طرفداران زیادی دارد و بسیار کاربردی است. این نوع پنجره در محیط‌های مختلف قابل نصب و استفاده است. شاید بارزترین مزیت پنجره های کشویی upvc یا پنجره ریلی یو پی وی سی، نسبت به مدل لولایی این باشد که پنجره کشویی upvc نیاز به حریم بازشوی خیلی کمتری دارد در صورتی که پنجره لولایی به شعاع بازشوی خود نیاز به حریم دارد .حتما شما هم در اطراف‌تان درب و پنجره های دوجداره کشویی آلومینیومی فراوانی دیده اید. پنجره‌های کشویی آلومینیومی، عملکردی شبیه به پنجره‌های دولنگه دارند، با این تفاوت که به جای حرکت عمودی، به صورت افقی حرکت می‌کنند. نصب و اجرای این نوع پنجره‌ها در هر نوع ساختمانی قابل پیاده سازیست،توصیه میشود آن‌ها را براساس ویژگی‌های ساختمان خود انتخاب کنید، تا از کاربری، امنیت و زیبایی آن‌ها لذت ببرید.
انواع پنجره‌های دوجداره کشویی آلومینیومی و UPVC و ویژگی‌های آن

پنجره های دوجداره از نظر نحوه باز شدن دارای دو نوع کلی است، که شامل پنجره کشویی یک لنگه بازشو و پنجره کشویی دو لنگه بازشو است. در نوع یک تنها یکی از لنگه‌های پنجره، به صورت کشویی باز می‌شود و در ونوع دوم هر دو لنگه پنجره قابلیت باز و بسته شدن را به صورت کشویی دارا میباشند.

قاب دور پنجره کشویی دوجداره از دو نوع با سطح مقطع متفاوت تشکیل شده است که شامل پنجره تک ریل کشویی و پنجره جفت ریل کشویی می‌باشد.

تفاوت‌ها در پنجره‌های کشویی یو پی وی سی تک ریل و دوریل در عایق بندی پنجره‌های تک ریل است که بهتر از پنجره های کشویی دوریل عمل میکنند. در پنجره ‌های دو ریل قابلیت حرکت هر دو لنگه بازشو وجود دارد، اما این امکان در پنجره‌های تک ریل وجود ندارد. قیمت پنجره کشویی تک ریل بیشتر از قیمت پنجره کشویی یو پی وی سی دوریل است. همچنین عرض سطح مقطع پنجره‌های تک ریل بزرگ‌تر از نمونه‌های دوریل می باشد.