توری پنجره

باز کردن پنجره ها درطول روز از طبیعی ترین راه ها برای ایجاد جریان هوا و تهویه داخل محیط می باشد. با اینکه این توری‌ها در دنیا برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند،‌ اما کاربرد اصلی و عمومی آن‌ جلوگیری از ورود حشره‌ها به فضای محیط است. کارشناسان بهداشت معتقدند استفاده از سموم کشنده جهت از بین بردن حشرات به دلیل مواد شیمیایی داخل آن برای انسان و محیط زیست مضراست و صحیح ترین راه برای جلوگیری از ورود حشرات ، جوندگان نصب توری روی پنجره هاست. البته در صورت داشتن پنجره دو جداره باید توری مخصوص این نوع پنجره‌ها را تهیه کنید.

توری پنجره‌ها بسته به نوع پنجره و قاب آن‌ها، مدل‌های مختلفی دارد. توری‌ها می‌توانند ثابت و متحرک باشند.

قاب‌های توری درب و پنجره‌ها نیز انواع مختلفی دارد. در حال حاضر از توری با قاب آلومینیومی، چوبی، فلزی و یو پی وی سی upvc برای نصب روی در و پنجره‌ها استفاده می‌شود.

خود توری‌ها نیز از جنس‌های مختلفی تشکیل شده‌اند. اگر بخواهید توری را برای درب و پنجره‌های محیط مسکونی نصب کنید، معمولا در بازار توری‌هایی از جنس آلومینیوم، مفتول، الیاف پلی‌استر، نایلون و فایبرگلس می‌یابید. اما اگر بخواهید برای کارخانه یا کارگاه خود توری در ابعاد بزرگ تهیه کنید، معمولا توری‌هایی از جنس فولاد یا ضد زنگ یا آبکاری شده به کارتان خواهد آمد.