پنجره دو جداره کرتین وال

سیستم های پرده ای و دیواری پنجره دو جداره یا همان کرتین وال یک انتخاب محبوب برای معماران هستند چرا که باعث ایجاد علاقه به طراحی میشود و به نوعی حداکثر فضا و نور را فراهم می آورند شرکت آنیکاوین امکان ساخت نمای کرتین وال را همراه با شیشه وپانل و سپس ارسال به محل پروژه را دارا است.

نمای کرتین وال یا پرده دیواری یک پوشش خارجی برای بنا وساختمان هایی است که در ان دیوارهای خارجی غیر سازه ای هستند.

وقتی از پنجره های دو جداره کرتین وال استفاده میشود یک مزیت آن این است که نور طبیعی به عمق ساختمان و بنا نفوذ میکند همچنین سیستم کرتین وال برای مقاوت در برابر نفوذ هوا و آب ,جذب ضربه های ناشی از باد تند, نیروهای لرزه ای که بر روی ساختمان وارد میشوند و حمایت از نیروهای وزن بار مرده خود طراحی شده است و عالی عمل میکند. نمای ساختمان را از بیرون جذاب و دلربا میکند فرقی نمیکند که یک ساختمان مسکونی باشد یا تجاری این سازه تمام نگاه ها را جذب خود میکند. محدود کردن رویت داخل از بیرون هم یکی از مزایای استفاده از کرتین وال است ساده وسبک بودن ساختار،کاهش و صرفه جویی در مصرف انرژی،دارای سرعت بالا در اجرا و زیبایی و ایجاد جلوه در شب و روز،دارای کیفیت بسیار قطعات به کار رفته است

امروزه سیستم های کرتین وال معمولا با یک قاب آلومینیومی طراحی میشوند اگرچه اولین کرتین وال ها با قاب های فولادی طراحی شده بودند.این قاب های آلومینیومی علاوه بر معماری دلپذیر و زیبا مزایایی مانند روشنایی روز را فراهم میکنند.
استفاده از کرتین وال اطمینان بخش است؟

بارهای وارد شده شامل بار خود سازه , بار باد, بار لرزه ای, بار برف و باران و بار حرارتی به کرتین وال از طریق لنگرهایی که بدنه ها را به ساختمان متصل میکنند,به سازه ساختمان منتقل میشوند و خنثی میگردند.

کرتین وال ها از نفوذ هوا و آب به داخل ساختمان توسط طراحی منحصر به فردشان جلوگیری میکنند و خیال شما را بابت این موضوع راحت میکنند.

با اضافه کردن آلیاژ فولاد به بخش قاب کرتین وال و تقویت کردن آن دیگر نگران انحراف احتمالی سازه نباشید.

معیار های حرارتی به خوبی در کرتین وال رعایت شده به طوریکه با افزودن وقفه های حرارتی از جمله pvc باعث کاهش چشمگیر هدایت حرارتی میشوند. ضریب انتقال حرارت Uf value :1.13 W/m2k ، بازشوهای Fraction ,Parallel و امکان استفاده شیشه تا ضخامت حداکثر ۵۰ میلیمتر ازسایر مزایای خاص این سیستم میباشد

مدل های مختلفی از کرتین وال در بازار موجود است مانند فیس گپ،کرتین وال استپ یونیت،و غیره.