21
دسامبر

تاریخچه UPVC از ابتدا تا به امروز.docx

گروه صنعتی شوین قصد دارد به منظور آشنایی شما مشتریان گرامی تاریخچه‌ای از UPVC از ابتدا تا به امروز را به شما ارائه دهد

قبل از پرداختن به مقوله UPVC باید بدانید PVC که اصلی ترین ماده تشکیل‌دهنده UPVC می‌باشد، چیست؟

Pvc از پلیمریزاسیون منومر وینیل کلراید تشکیل شده است و شامل 43% وینیل و 57% کلر است که ماده اولیه ساخت پروفیل در و پنجره‌های upvc است. Pvc اولین بار در دو مکان کوچک در سال 1835 توسط هنری ویکتور رگنالت (ریو ) و در 1872 توسط اوگن بومان کشف شد. در هر دو مکان پلیمر زمانی دیده شد که جامد سفید رنگ داخل فلاسک وینیل کلراید در معرض نور آفتاب قرار گرفت.

اما UPVC چیست؟

یو پی وی سی (UPVC) ماده‌ای متشکل از نفت خام و نمک طعام (کلرید سدیم) است و مخفف کلمات :Unplasticicized Poly vinyl CHLORIDE است که در اوایل دهه 1960 میلادی در کشور آلمان ساخته شده است، با این وجود قدم بعدی در توسعه یو پی وی سی (UPVC) برای این صنعت نوپا مشکلاتی را ایجاد نمود. به عنوان مثال عوامل نرم‌کننده که برای ایجاد انعطاف‌پذیری در دمای پایین به آن اضافه می‌شد از یو پی وی سی (UPVC) خارج می‌گردید و ماده متخلخلی را بوجود می‌آورد که برطرف‌کننده نیاز و قابل استفاده نبود.

پس از چند سال تولیدکنندگان مواد خام، فرمولاسیون جدیدی را ارائه دادند که با افزودن مواد مختلفی مانند: ضربه‌گیرها، نرم‌کننده‌ها، مواد ضد احتراق، روان‌کننده‌ها و کمک‌کننده‌ها به یو پی وی سی (UPVC)  موفق شدند که پروفیل‌های تولید شده را حتی در شرایط سرد و نامساعد، سخت و محکم نگاه دارند.

انتخاب فرمولاسیون مناسب، همانطور که در آزمایش‌های طولانی مدت نشان داد، اطمینان خاطری از عدم سایش، زرد شدن، خوردگی و پوسیدگی پنجره‌های یو پی وی سی (UPVC) به مصرف‌کنندگان ارائه نمود. در آن زمان مواد، اکسترودرها، قالب‌ها و کالیبراتورها و سایر تجهیزات تولید پروفیل‌های یو پی وی سی (UPVC) ابتدایی بودند. طراحی پروفیل‌‎ها نیز ساده بود. با وجود این درب و پنجره‌ها به سرعت تولید می‌شدند و استفاده از آنها نیز به سرعت گسترش می‌یافت.

گروه صنعتی شوپن با بهره‌گیری از دانش روز این صنعت اقدام به تولید پروفیل‌های یو پی وی سی‌های (UPVC) باکیفیت با استفاده از مواد اولیه مرغوب نموده است.