21
دسامبر

سوالات متداول.docx

سوالات متداول

 • آیا پنجره یو پی وسی سی – UPVC میتواند بعنوان عایق صوتی عمل کند؟

درب و پنجره‌های دو جداره با توجه به اینکه جنس پروفیل‌ها از نوع یو پی وسی سی – UPVC هستند و همچنین شیشه‌های دوجداره عامل مهمی در جلوگیری از ورود سر و صدا به داخل محیط می‌باشند

استفاده از درب و پنجره یو پی وسی سی – UPVC دوجداره تا میزان 60% و سه جداره تا میزان 80%  آلودگی‌های صوتی محیط اطراف کار و زندگی ما را کاهش می‌دهد.

 • عملکرد درب و پنجره یو پی وسی سی – UPVC به عنوان عایق حرارتی چگونه است؟

امروزه با بالا رفتن هزینه های سوخت و انرژی و ارائه مبحث 19 ساختمان استفاده از درب و پنجره دو جداره امری مهم تلقی میشود که در این میان درب و پنجره یو پی وسی سی – UPVC با توجه به میزان عایق بندی بالای پروفیل‌های یو پی وسی سی – UPVC و همچنین قالب بندی و آب‌بندی خوب و مناسب میتواند سهم بسزایی را در جلوگیری از اتلاف سوخت و انرژی داشته باشد.

 • آیا درب و پنجره یو پی وسی سی – UPVC در جلوگیری از ورود گرد وغبار موثر است؟

این محصولات با توجه به اینکه به خوبی درزبندی می‌شوند و همچنین به صورت کاملا قالب و دقیق در فریم‌های خود کار گذاشته می‌شوند از ورود گرد و غبار و آلودگی‌های صنعتی به میزان بسیار بالایی جلوگیری میکنند.

 • ارزش افزوده درب و پنجره یو پی وسی سی – UPVC در فروش ملک چگونه است؟

اگر پنجره قدیمی خانه یا دفتر کار خود را تغییر دهید و پنجره یو پی وسی سی – UPVC دوجداره نصب کنید،‌ ارزش ملک شما بالا می‌رود.

بنابراین حتی اگر در آینده نیز قصد خرید و فروش ملک خود را داشته باشید، تغییر پنجره‌های قدیمی یک سرمایه‌گذاری آینده‌نگرانه به حساب می‌آید که باعث افزایش قیمت ملک شما خواهد شد.

پس اگر با دیدگاه اقتصادی نیز به موضوع تغییر پنجره قدیمی ملک خود نگاه کنیم، ممکن است در ابتدا برای نصب پنجره‌های جدید هزینه کنیم، اما در طولانی مدت یک سرمایه‌گذاری سودآور انجام داده‌ایم.

 • آیا درب و پنجره یو پی وسی سی – UPVC در افزایش امنیت خانه و محیط کار موثر است؟

عامل دیگری که ضرورت تعویض پنجره‌های قدیمی را ملموس‌تر می‌کند، موضوع حفظ امنیت است.

پنجره‌های یو پی وسی سی – UPVC دوجداره دارای شیشه‌های محکم‌تری هستند که آسیب رساندن به آن‌ها به مراتب دشوارتر است. همین ویژگی باعث می‌شود که احتمال دسترسی سارقین به خانه کم‌تر شود.

پنجره‌های دوجداره همچنین دارای قفل‌هایی هستند، که هنگام بسته شدن از چند نقطه محکم می‌شوند. این موضوع در افزایش و حفظ امنیت خانه بسیار اهمیت دارد.

از آن‌جایی که امنیت پنجره‌های دوجداره بسیار بالا است، کم‌تر پیش می‌آید که نصب حفاظ‌های آهنی مورد نیاز باشد، بنابراین با نصب پنجره‌های دوجداره، زیبایی ظاهری ساختمان نیز حفظ می‌شود.

 • مقاومت درب و پنجره upvc در برابر زلزله چگونه است؟

ساختمان‌هایی که دارای پنجره‌های یو پی وسی سی – UPVC دوجداره هستند، در برابر زلزله مقاومت بیش‌تری دارند.

همه ما می‌دانیم که زلزله ممکن است در هر مکان و هر زمانی اتفاق افتد. هر زمان که زلزله اتفاق می‌افتد، آسیب‌پذیرترین قسمت خانه و اولین قسمتی که امکان تخریب دارد، شیشه‌های پنجره است.

اگر به جای پنجره قدیمی، پنجره دوجداره با شیشه‌های مخصوص نصب کرده باشید، شیشه‌ها در برابر حرکات ناشی از زمین لرزه مقاومت دارند و خرد نخواهند شد.

شیشه‌های پنجره‌های دوجداره بسیار مقاوم هستند و به دلیل ساختار ویژه‌ای که دارند، در زلزله مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهند.

 • آیا درب و پنجره upvc در صرفه‌جویی در مصرف انرژی موثر است؟

این روزها قیمت انرژی‌ برق و گاز نسبت به گذشته افزایش یافته است. با افزایش قیمت انرژی، ضرورت حفظ انرژی موجود در فضای خانه یا دفتر کار و جلوگیری از هدر رفتن انرژی بیشتر احساس می‌شود.

نصب پنجره‌های یو پی وسی سی – UPVC دوجداره به جای مدل‌های قدیمی، علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود و به محیط زیست کمک می‌کند، هزینه‌های مصرف انرژی را نیز کاهش می‌دهد.

وجود پنجره یو پی وسی سی – UPVC دوجداره باعث می‌شود که در زمستان گرمای داخلی خانه حفظ شود و در تابستان، سرمای ایجاد شده با وسایل سرمایشی در داخل خانه بماند و خنکای مطبوع خانه از درزهای پنجره‌های قدیمی غیراستاندارد خارج نشود.

این پنجره‌ها همچنین در حالت بسته از ورود گرد و غبار به داخل محیط خانه جلوگیری می‌کنند و مانع نفوذ آلودگی‌ هوا به داخل خانه می‌شوند.

 • هزینه خرید و نصب درب و پنجره یو پی وسی سی – UPVC دوجداره چقدر می باشد ؟

این یک سوال بسیار مهم و تخصص می باشد لازم به ذکر می باشد بدانید که هزینه پنجره دوجداره به فاکتورهای مختلفی از قبیل میزان پروفیل مصرفی ، نوع پروفیل، تعداد بازشو ، نوع شیشه و…. دارد.

 • مدت زمان پروسه سفارش تا نصب انواع درب و پنجره یو پی وسی سی – UPVC دوجداره چند روز می باشد ؟

بستگی به نوع پروژه دارد اما اگر به طور کلی در پروژه های ساختمان‌های جدید زیر 7 روز کاری و در پروژه‌های نوسازی زیر 10 روز کاری

 • آیا یو پی وی سی قابل نصب در هر شرایط آب و هوایی می باشد ؟

بله، این نوع از پروفیل های قابل نصب در هر شرایط آبو و هوایی می باشند به عبارت دیگر پنجره دوجداره upvc  برای محیط‌های مختلفی که دارای شرایط آب و هوایی مختلفی می باشند آزمایش شده اند و هیچ مشکلی ندارند

 • پنجره دوجداره یو پی وی سی گرانتر است یا پنجره دوجداره آلومینیومی ؟

اگر از نسل جدید پنجره دوجداره آلومینیومی استفاده می‌کنید بی شک پنجره دوجداره آلومینیومی که با نام ترمال بریک معروف هستند گرانتر می‌باشند

 • آیا توری پنجره دوجداره روی هر نوع پنجره قابل نصب می باشد ؟

بله، این توری‌های با توجه اینکه فریم جداگانه دارند قابل نصب روی هر نوع پنجره دوجداره یو پی وسی سی – UPVC می‌‌باشند توری پنجره دوجداره خود نیز دارای انواع مختلفی می‌باشد

 • آيا آب به داخل درب و پنجره هاي UPVC نفوذ مي كند ؟

به سبب طراحي خاص درب و پنجره هاي یو پی وسی سی – UPVC كه هر فريم به صورت يك تكه مي باشد و همينطور استفاده از زوارهاي مخصوص به هيچ وجه آب به داخل درب و پنجره هاي یو پی وسی سی – UPVC نفوذ نمي كند. ضمن آنكه محفظه هايي نيز در آن تعبيه مي شود كه در صورت نفوذ آب ( در هنگام شستشو ) ، آب از انتهاي درب يا پنجره تخليه شده و به داخل نفوذ نكند.(توسط کانال ها و مجرای خروجی آب که استلاحا سوراخ آبچکان نامیده میشوند)

تعويض درب و پنجره هاي قديمي به چه صورت است ؟

براي تعويض درب و پنجره‌هاي قديمي تنها عمليات ساختماني مربوط به كندن درب و پنجره‌هاي قبلي مي‌باشد. براي نصب درب و پنجره‌هاي یو پی وسی سی – UPVC احتياج به مصالح ساختماني نبوده و آنها بوسيله پيچ‌هاي مخصوص و فوم مخصوص بر روي قاب درب و پنجره‌هاي قبلي نصب مي گردد.(بدون تخریب و یا تغییر در نمای ساختمان)